Třikrát a dost!

Blogy

Bře 25

V prosinci 2017 pan K. zaplatil rezervaci na RD v Dolních Kounicích a začal si vyřizovat hypotéku. Začátkem února 2018 hypotéka stále nebyla schválena. Majitel prodávaného domu znervózněl a začal jednat sám na vlastní pěst. Dům dal do prodeje dalším realitním kancelářím.
Jedna RK přivedla vážného zájemce, se kterým si sjednala schůzku na podpis rezervace, a pán to hodinu před podpisem zrušil. Nevadí, do 14 dní sehnala dalšího vážného zájemce, který podepsal a zaplatil rezervaci a během týdne od koupě domu odstoupil. Rezervační smlouvu vypověděl. Život šel dál a panu K. nebyla po 4 měsících čekání schválena hypotéka. Banka důvod neuvedla, jen to klientovi oznámila. Celé už to vypadalo začarovaně. Třikrát to nedopadlo.
Nakonec přišel mladý pár, do domu se zamiloval a koupil jej. V domě jsou šťastni, líbí se jim tam. Závěr jako v pohádce, průběh téměř hororový. Abych nezapomněla, a nebylo toho málo, zjistilo se, že dům je v katastru zakreslen jinak, než je skutečnost. Musela jsem nechat vypracovat geometrický plán a pasport, aby byla stavba přiznána a zapsána na katastr.
Jednoduchý obchod zvládne každý, ale na složitější případ musíte mít zkušenosti. Při první schůzce s prodávajícími nikdy nevíte, jak bude celý obchod probíhat.

Zanechte komentář:

Zanechte komentář: