O mně

      Po 8 letech v RK Axida, s.r.o. jsem se rozhodla osamostatnit. Považuji to za přirozený vývoj. Prostě nastal ten správný čas. Šéf se pomalu chystal do důchodu, a já cítila, že už jsem „velká holka“. S vděčností, úctou a pokorou DĚKUJI svému šéfovi, panu Židů, za vše, co mě naučil. Je to velký profik a úžasný člověk. Vážím si Vás, šéfe!
     Hlavní důvod jsou finance. Jak jinak, že? Ale né tak, jak si myslíte. Já jsem byla se svoji odměnou vždycky spokojená. Je to trochu jinak.
     Když jsem si poprvé vyzkoušela 3D scan nemovitosti, byla jsem přímo nadšená. Baví mě procházet se jednotlivými místnostmi, rozkliknout si přesně to, co mě zajímá… Rozhodla jsem se, že přesně to, chci nabízet svým klientům.
     No jo, jenomže ono to taky něco stojí. A ne málo. Začala jsem počítat. Když zaplatím 3D scan, videoprohlídku, profesionálního fotografa, Home staging, plánky, advokátku, znalecký posudek, PENB, katastr a další poplatky, nebudu se už mít téměř o co dělit s RK. Volba byla jasná. Od března 2019 jsem samostatný realitní makléř.

CO ODE MĚ MŮŽETE OČEKÁVAT?

Aneb stručný přehled prodeje nemovitosti

Návštěva nemovitosti - nejprve se přijdu na nemovitost podívat, abych věděla, o co se jedná. Následuje domluvení strategie prodeje, shromáždění podkladů a pořízení prvotních fotografií.
Zprostředkovatelská smlouva - smlouva na prodej nemovitosti mezi prodávajícím a RK.
Zpracování odhadu tržní ceny - pomocí cenových map a porovnávací metodou.
Příprava inzerce - Foto staging či Home staging, 3D scan, videoprohlídka, profesionální fotografie, plánek, vložení inzerátu na placené realitní servery, baner umístěný na nemovitosti
Prohlídky se zájemci - s vámi či bez vás, záleží na dohodě, já se zůčastním vždy.
Rezervační smlouva - podpis trojstranné rezervační smlouvy mezi Zájemcem, Prodávajícím a Zprostředkovatelem. Zaplacení rezervační zálohy.
Zpracování smluvní dokumentace - advokátní kancelář vypracuje kupní smlouvu, advokátní úschovu, návrh na vklad na katastr, popřípadě jiné dokumenty dle konkrétního případu.
Podpis dokumentů - kupní smlouvy, návrhu na vklad kupní smlouvy, advokátní úschovy, popřípadě zástavní smlouvy a návrhu na vklad zástavní smlouvy. Včetně ověření podpisů.
Kupní cena - zaplacení celé kupní ceny do advokátní úschovy. Potvrzení od advokátky pro katastr.
Katastr nemovitostí - vložení kupní smlouvy s potvrzením svěřeneckého správce do katastru. Správní poplatek hradí RK.
Výplata kupní ceny - po zápisu nového vlastníka a předložení LV advokátce, je kupní cena vyplacena prodávajícímu.
Předávací protokol - předání proběhne na základě předávacího protokolu, kde jsou uvedeny stavy měřidel IS. Rovněž se vyplní přepisové formuláře na přepis elektřiny, plynu a vody.
Daňové přiznání z nabytí nemovitosti - vyplním s kupujícím a odnesu na příslušný finanční úřad.
Daňové přiznání z vlastnictví nemovitosti - vyplním s prodávajícím i kupujícím v lednu následujícího roku.

CERTIFIKÁTY

Našli jste alespoň tři věci, proč spolupracovat se mnou? Potěšení je na mojí straně.
Volejte 603 314 675 nebo pište na email: alena@alenapruchova.cz

Nenašli? Pak pokračujte na stránku reference, kde najdete názory klientů.